نکات طلایی در انتخاب کاغذ دیواری منزل

کاغذ دیواری منزل

انتخاب کاغذ دیواری منزل

در این مقاله قصد داریم به نحوه انتخاب تیرگی و روشنی کاغذ دیواری منزل را بررسی کنیم با ما همراه شوید. برای انتخاب فضای داخلی مناسب برای خانه خود و نحوه انتخاب تیره و روشن دیوار به نکات زیر توجه کنید:

خانه ای که دیوارهای روشن و پارکت روشن دارد بزرگتر و روشنتر به نظر میاید ولی این را در نظر داشته باشید که خانه ای که نور زیاد و روشنی دارد خیلی بی روح به نظر میرسد. خانه ای که سقف آن روشن باشد اما دیوارها و پارکت آن تیره یاشد خفه به نظر میاید و دلگیر کننده است به علت اینکه نور خانه از بالا فقط به چشم میخورد. در این حالت اگر دیوارهای خانه تاریک اما پارکت و سقف روشن باشد، دیوارهای خانه خیلی بلندتر به نظر میرسد وتعادل جالبی برقرار نمی شود.

اگر خانه ای پارکت تیره همراه با دیوار روشن داشت خیلی پهن تر به نظر میرسد و مناسب تر است.

اگر پارکت را تیره کنیم و سقف هم تیره باشد ولی دیوارها روشن باشد، خانه باریک و درازتر نشان داده می شود.

چگونه کاغذ دیواری را انتخاب کنیم؟؟؟

اگر به ست کردن رنگ دیوار (کاغذ دیواری) با فضای منزل علاقه دارید می توانید با رعایت کردن این دو اصول مهم کاغذ دیواری ایده ال خود را داشته باشید:

سعی کنید رنگ کاغذ دیواری با پارچه مبلمان یا صندلی هارمونی داشته باشد.

مثلا در این تصویر رعایت شده است. اگر کاغذ دیواری شما دو رنگ است از رنگی که کمتر استفاده شده است در رنگ پارچه مبلمان استفاده کنید. رنگ کاغذ دیواری تاثیر به سزایی در نور خانه دارد اگر مایل هستید منزل پور نور و روشنی داشته باشید سعی کنید از کاغذ دیواری هایی که رنگ بندی روشن دارند استفاده کنید. حتما به رنگ مبلمان دقت کنید اگر پارچه مبلمان شما طرح شلوغ دارد از کاغد دیواری طرح خلوت استفاده کنید.

برای مشاهده ی انواع کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های مختلف روی نوشته کلیک نمائید.

چطور دیوار شاخص کاغذ دیواری منزل را انتخاب کنید:

برای انتخاب دیوار شاخص دیواری را انتخاب کنید که کوچک نباشد زیرا خانه را کوچک و نامنظم نشان می دهد. یکی از انتخاب های مناسب دیوار شاخصی دیواری است که مبلمان سه نفره ای که جلوی آن قرار دارد و همین طور در اتاق خواب دیواری که تخت خواب به آن تکیه دارد دیوار شاخص مناسبی است و حدالامکان سعی کنید دیواری که در و پنجره دارد را انتخاب نکنید چون دیوار مناسبی نیست ولی دیواری که شومینه دارد میتواند دیوار شاخص فوق العاده ای باشد زیرا تنها دیواری را که به خودی خود جلب توجه میکند یا دیوار پشت تلویزیون هم دیوار مناسبی است.

یکی از راه حل هابی پیدا کردن دیوار مناسب برای کاغذ دیواری(دیوار شاخص):

شما میتوانید تعدادی تابلو را روی دیوار قرار دهید و به صورت سلیقه ای چیدمان کنید به صورت افقی یا عمودی، اگر قاب عکس ها روشن باشد می توانید کاغذ دیواری انتخاب کنید که یکی ۲ درجه از رنگ قاب عکس شما تیره تر یا روشنتر باشد. به صورت مثال کاغذ دیواری راه راه سنتی هستند اما طرح شیک و مناسبی به نظر میرسد مخصوصا راه راه افقی که خانه را بزرگتر نشان میدهد. توجه داشته باشید دیوار شاخص دیواری است که نسبت به دیوارهای دیگر جلب توجه کند. دقت داشته باشید رنگ بندی وسایلی که با سبک خانه شما هارمونی ندارد انتخاب نکنید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

    همین حالا سفارش دهید