۷ ایده جذاب برای تزیین آشپزخانه

تزیین آشپزخانه

ایده هایی برای تزیین آشپزخانه :

با ما همراه باشید تا چند ایده جذاب برای تزیین آشپزخانه معرفی کنیم.

آشپزخانه را قلب خانه می‌گویند، شاید یک دلیل این است که احساس می‌کنیم زندگی در این قسمت بیش از هر جای دیگر از خانه جریان دارد. در آشپزخانه غذاها پخته می‌شود، دسرها و کیک‌های خوش طعم آماده می‌شود، گاهی که آشپزخانه بزرگ باشد میز و صندلی ناهارخوری در آن قرار می‌گیرد تا لذت غذا خوردن در کنار هم را در قلب خانه تجربه کنیم. بنابراین مهم است که افراد خانه و البته بیشتر از همه خانم خانه در قلب خانه احساس راحتی داشته باشند. هنگام چیدن جهاز زوج‌های جوان به تزیینات آشپزخانه بیش از هر جای دیگر خانه مهم است و در تزیین آشپزخانه اهمیت و وسواس بیشتری به خرج می‌دهند.

شاید قبل‌تر که آشپزخانه‌ها بسته بود تزیین و دکوراسیون این قسمت کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت، اما امروزه مدل آشپزخانه مدرن شده و باعث شده قسمت مهمی از تزیین خانه باشد.

استفاده از دیوارها در تزیینات آشپزخانه:

گفتیم آشپزخانه قلب خانه است و به وفور در روز به آن مراجعه می‌کنیم و مهم است که با تزیین و دکوراسیون مناسب این فضا را جذاب شود. یکی از روش‌هایی که در تزیینات آشپزخانه به کار می‌رود، استفاده از دیوارها است که به تزیین خانه نیز کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید در تزیینات آشپزخانه از انواع وسایل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی چیست و چه عواملی بر آن موثر است؟

برای تزیین آشپزخانه گلدان‌ها را به دیوار وصل کنید:

گلدان‌های گیاهان یکی از راه‌های تزیین خانه است. گیاهانی که برگ‌های آنها به سمت پایین آویزان می‌شود معمولا توسط قلاب و حلقه از سقف آویزان می‌کنند و یا برگ‌های آنها را با چسب به دیوار نصب می‌کنند این روش برای تزیین خانه زیاد استفاده می‌شود. در تزیینات آشپزخانه می‌توانید از این گیاهان کمک بگیرید. گلدان گیاه را روی کابینت قرار دهید و برگ‌های آن را به دیوار بچسبایند. مطمئن باشید هنگام آشپزی و خرد کردن مواد غذایی دیدن سرسبزی روی دیوار به شما حس فوق‌العاده‌ای خواهد داد.

یکی دیگر از روش‌‍‌های استفاده از گلدان گیاهان در تزیینات آشپزخانه، آویزان کردن گلدان گیاهان به دیوار آشپزخانه است.

شما می‌توانید یک میل به دیوار نصب کنید و با استفاده قلاب گلدان گیاه را به میله وصل کنید. گلدان‌هایی که برای تزیین آشپزخانه استفاده می‌کنید، می‌تواند از گلدان گیاهانی مثل ریحان، نعنا و… باشد که در آشپزی نیز آنها استفاده می‌شود. به این ترتیب علاوه بر تزیین خانه، یک باغچه کوچک در آشپزخانه دارید. در طراحی آشپزخانه مدرن از گلدان گیاه استفاده زیادی می‌شود.

در تزیینات آشپزخانه از جعبه‌ها کمک بگیرید:

امروزه در کابینت آشپزخانه مدرن قسمتی از کابینت‌ها را به جا دادن خرید‌های روزمره اختصاص می‌دهند، به این کابینت سوپر می‌گویند. اما گاهی آشپزخانه‌ها کوچک هستند و به تبع تعداد کابینت‌ها کم است و خبری از کابینت سوپر نیست و یا کابینت‌ها قدیمی است و کابینت سوپر ندارد. شما می‌توانید از جعبه‌های فلزی و یا چوبی به جای کابینت سوپر استفاده کنید، استفاده از جعبه‌های چوبی و فلزی یک تیر و دو نشان است. هم دیوار تزیین شده است و هم یک فضای کاربردی برای قرار دادن خریدهای روزمره دارید. اگر قصد دارید از جعبه‌های فلزی و چوبی کمک بگیرید، رنگ جعبه‌ها با رنگ وسایل دیگر تزیینات آشپزخانه هماهنگ باشد، بهتر است رنگ جعبه‌ها خنثی باشد. این جعبه‌ها برای نگهداری تغذیه کودکان، قرار دادن دستمال‌ها و… مناسب است.

استفاده از ظروف مسی در تزیینات آشپزخانه:

اگر در میان ظروف کابینت شما ظروف مسی پیدا می‌شود و کمتر از آنها استفاده می‌کنید، می‌توانید از آنها برای تزیین خانه و آشپزخانه استفاده کنید. همه می‌دانیم که ظروف مسی باید هر چند وقت یکبار قلع اندود شوند تا بتوان از آنها استفاده کرد، به همین دلیل این ظروف در آشپزی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر در میان ظروف شما، ظروف مسی پیدا می‌شود، می‌توانید از آنها حتی در دیزاین آشپزخانه مدرن نیز کمک بگیرید. ظروف مسی مانند تابه‌ها، شیرجوش‌ها را می‌توانید به قسمتی از دیوار آویزان کنید. قابلمه‌های مسی را نیز به عنوان گلدان گل استفاده کنید. می‌توانید گل‌های مصنوعی را در قابلمه‌های مسی قرار دهید و برای تزیین خانه از آن استفاده کنید و یا سینی‌های مسی بزرگ را روی چهارپایه قرار دهید و به عنوان میز و هم تزیین خانه به کار ببرید.

بشقاب‌ها برای تزیین خانه و آشپزخانه:

یکی از وسایلی که برای تزیین خانه از آنها استفاده می‌شود، بشقاب با طرح‌های خاص است. گاهی افراد به جای آویزان کردن قاب عکس به دیوار سالن پذیرایی بشقاب‌های دکوراتیو را جایگزین می‌کنند. در تزیینات آشپزخانه می‌توانید از این بشقاب‌های دکوراتیو استفاده کنید. می‌توانید چند بشقاب با طرح‌هایی از میوه‌ها، آشپز و… به دیوار نصب کنید و به این ترتیب از یکی از مرتبط‌ترین وسایل برای تزیین قلب خانه کمک گرفته‌اید.

قاب برای تزیین آشپزخانه:

روی دیوار هر خانه چند قاب عکس از قاب عکس‌های خانوادگی تا تصاویر منظره و نقاشی برای تزیین خانه وجود دارد. یکی از وسایلی که می‌توانید برای تزیین این قسمت مهم خانه استفاده کنید، قاب عکس است، البته نه قاب عکس خانوادگی. معمولا در کشوی قاشق و چنگال‌ها، تعدادی قاشق چنگال متفاوت وجود دارد که از آنها استفاده‌ای نمی‌شود. می‌توانید با آنها را قاب کنید!

برای استفاده از قاشق و چنگال به عنوان قاب عکس، آنها را رنگ کنید و به قاب عکس بچسبانید. می‌توانید قاشق و چنگال‌ را در کنار هم در یک قاب قرار دهید و یا هر کدام را در قاب جداگانه بچسبانید و چند قاب عکس در کنار هم برای تزیین به خصوص در سبک آشپزخانه مدرن استفاده کنید.

میوه‌های پلاستیکی روی دیوار:

قدیم‌تر میوه‌های پلاستیکی را در ظرف میوه می‌گذاشتند و به نظر می‌رسید که ظرفی که روی میز جلوی مبل است میوه دارد، این هم یک روش برای تزیین خانه بود. امروزه این روش منسوخ شده و از این روش برای تزیین خانه استفاده نمی‌کنند. اما یکی از وسایلی که می‌توانید در تزیینات آشپزخانه استفاده کنید، همین میوه‌های پلاستیک منسوخ است. میوه‌های پلاستیکی را درون قاب باکس‌ها قرار دهید و به دیوار نصب کنید، این یک روش جالب و خلاق بیشتر در تزیین آشپزخانه مدرن استفاده می‌شود. بهتر است در هر قاب باکس یک نوع میوه قرار دهید، مثلا یک قاب باکس سیب، یک قاب باکس پرتقال و… باشد و آنها را در کنار هم روی دیوار نصب کنید. رنگ قاب باکس را با توجه به رنگ غالب انتخاب کنید.

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

    همین حالا سفارش دهید