پیاده سازی دکوراسیون اداری در منزل

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری (انتقال محل کار به منزل)

چگونه می توانیم دکوراسیون اداری را در منزل پیاده سازی کنیم؟ در این مقاله به این موضوع مهم پرداخته ایم.

به طور معمول اتاق اداری خانگی شما در انتهای لیست دکوراسیون قرار می‌گیرد. طبیعی است که اتاق اداری خانگی شما کمتر مورد بازدید اطرافیان قرار می‌گیرد. اما اگر این اتاق به شکل ماهرانه‌ای چینش شود، شادی و نشاط را به شما هدیه می‌دهد.

از پیدا کردن محل مناسب برای انتخاب اتاق اداری خانگی گرفته تا سامان دادن به ایده‌ها، ارگونومی، سلیقه شخصی، سر و کله زدن با مشکل ها در نهایت شما باید با مقوله دکوراسیون اداری خانگی رو به رو شوید.

به یاد داشته باشید میراث مهم اتاق اداری خانگی خود شما هستید. از اینکه از صندلی‌های معمولی در اتاق اداری خود استفاده کنید ترسی نداشته باشید. این صندلی‌ها امکان دارد در دکوراسیون خانه‌ی شما نیز مورد استفاده قرار گرفته باشند. صندلی ارزان دسته‌دار و یک کوسن ضخیم به طور غیر قابل باوری شیک و برای استفاده در کنار میزکار راحت است.

شما می‌توانید از لامپ رومیزی یا لامپ دیواری برای روشنایی اتاق استفاده کنید. برای انتخاب روشنایی اتاق اداری به خودتان سخت نگیرید و علاقه خود را مد نظر داشته باشید.

ایده‌های طراحی: حضور نوری گرم با سایه‌های ایجاد شده از طریق وسایل و همچنین انعکاس نور از رنگ دیوار و قاب‌های عکس محیط را سرزنده و شاداب می‌کند. استفاده از رنگ‌های تیره براق جهت دهی ذهنی را منظم می‌کند.

ارگونومی محیط خود را بررسی کنید:

به این موضوع توجه کنید که چند ساعت قرار است بر روی میزکار خود در اتاق اداریتان وقت صرف کنید. اگر دچار درد و ناراحتی هستید زمان بررسی ارگونومی محیط اطرافتان رسیده است.

ارتفاع صندلی باید به گونه‌ای باشد که بدن شما در مقابل میزکار به درستی قرار بگیرد. ازتفاع محل نشیمن باید به درستی تنظیم شود. پشتی صندلی شما باید استانداردهای اولیه را برای تکیه دادن و استفاده مناسب داشته باشد.

صفحه نمایش روی میزکار را با زاویه بدن و صورت خود تنظیم کنید تا چشمانتان به طور مستقیم در جلوی صفحه نمایش قرار بگیرد. اگر از لپ تاپ استفاده می‌کنید بهتر است برای آن پایه‌ای تهیه کرده و لپ تاپ را روی آن قرار دهید تا ارتفاع مناسبی پیدا کند.

به پشتی صندلی دقت کنید. آیا این پشتی آن برای کمر شما مناسب است؟ اگر جواب خیر است شما می‌توانید از یک بالشت کمک بگیرید یا اگر از ناحیه کمر احساس درد می‌کنید بهتر است از شر این صندلی خلاص شده و یک صندلی جدید و مناسب وضعیت کمرتان خریداری کنید.

برای مچ دستانتان بهتر است از پدهای مخصوص استفاده کنید. این پدها باعث می‌شوند ارتفاع دستان شما تنظیم شود و به راحتی از موس حتی در زمانی که به مدت طولاتی پشت میز کارتان هستید استفاده کنید.

به فکر اضافه کردن یک پاف باشید:

جدای از ظاهر جالب این وسیله وجود آن در اتاق بسیار کمک کننده است. قرار دادن پاف در زیرمیز و استفاده به عنوان زیرپایی احساس آرامش به شما می‌دهد. هنگامی که به پاف نیاز ندارید می‌توانید از آن به عنوان یک میز کوچک استفاده کنید و کتاب‌ها و مجلات خود را روی آن قرار دهید.

بیشتر ببینید: برای مشاهده انواع پاف در طرح و رنگ های مختلف روی نوشته کلیک نمائید.

به آن طرف سطح میزکار توجه کنید

از تلمبار و انباشه شدن وسایل اضافی برای کارهای دیگر بر روی میزکارتان دوری کنید. توجه به این موضوع کمک فراوانی به تمیز ماندن اطراف کامپیوتر شما می‌کند و فضای مشخصی برای انجام دادن آسوده وظایف کاریتان را به شما ارائه می‌دهد. فضای اضافی کنار میز کارتان می‌تواند جای مناسبی برای وسایل هنری و تزئینی مورد علاقه شما باشد. این فضا حتی برای دور شدن از کامپیوتر شخصیتان نیز کارآمد است. در این فضا شما می‌توانید به تفکر، خواندن کتاب و یا حتی نوشیدن یک فنجان چای گذاران وقت کنید.

ایده‌های طراحی در دکوراسیون اداری : این گونه اتاق باید ساده و تمیز و همچنین سیاه و سفید طراحی شود. وسایل تزئینی و هنری باید در فضاهای مناسب اتاق جایگذاری شوند تا احساس تعلق به اتاق اداری خانگی بیشتر شود.

اگر به یک اتاق تمام اداری خانگی احتیاج ندارید:

شما می‌توانید میزکار خود را به مکانی بازتری در فضای خانه انتقال دهید. اگر موضوع اتاق اداری اهمیت چندانی برای شما ندارد، دیگر نیاز نیست یک اتاق را برای اتاق اداری خانگی خود مشغول کرده و از این اتاق برای ایده‌ها و تفکرات بهتری استفاده کنید. به دنبال فضا و اتاقی بزرگ بگردید. بهتر است فضایی که انتخاب می‌کنید بزرگ باشد. یکی از ویژگی‌های این اتاق اینگونه باشد که دو میز در کنار هم با فاصله جا شوند.

ایده‌های طراحی: استفاده از موکت‌های ساده با نور مناسب و روشن و کمک گرفتن از گیاهان آپارتمانی ترکیبی ایده‌آل برای فضای اداری ایجاد می‌کند. نوری که از پنجره‌ها به میزکار شما می‌تابد خود تاثیر مستقیمی در روشنایی محیط کار دارد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون تجاری و اداری، برای مشاهده این مقاله کاربردی روی نوشته کلیک نمائید.

اطراف خود را با وسایلی که به آن‌ها علاقه دارید پر کنید:

از نظر شما با اضافه کردن چه وسیله‌ای اتاق اداری شما دوست داشتنی‌تر می‌شود؟ با کمک از علاقه‌مندی‌های خود در زمینه رنگ‌ها، وسایل هنری، عکس‌ها، گیایاهان آپارتمانی و موارد شخصی می‌توانید این نشاط را به محیط اداری خانگی خود بیاورید. پس بهتر است نگاهی دقیق به وسایل اتاق اداری خود بیاندازید و مواردی که وجودشان برای شما ارزشی ندارد از دکوراسیون اداری خود خارج کنید.

میزکار خود را به طور مرتب تمیز نگه دارید:

برای کارایی هرچه بیشتر و آرامش خیال، بهتر است به خودتان عادت تمیز کردن روزانه میزکار خود را بدهید. در نظر داشته باشید اگر به تمیز کزدن میزکار خود پایبند نباشید بهم‌ریختگی‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند و کار کردن در اتاق اداری برایتان سخت می‌شود.

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

    همین حالا سفارش دهید