بازسازی چمن مصنوعی

بازسازی چمن مصنوعی

بازسازی چمن مصنوعی کار دشوار و ترسناکی نیست!

بازسازی چمن مصنوعی نیاز به حوصله و صبر فروانی دارد، همچنین تکه‌ها یا قطعات چمن مصنوعی در ابعاد بزرگ تولید می‌شود به همین دلیل در صورت پارگی یا پوسیدگی در یک ناحیه ‏کوچک از چمن، امکان ترمیم وجود ندارد و در این شرایط بهترین راه حل تعویض آن قطعه از چمن مصنوعی از محل اتصال ‏رول ها می باشد.‏ جابجایی و کشیدن اجسام تیز، برنده و سنگین آسیب جدی و جبران ناپذیری به بافت چمن مصنوعی وارد می‌نماید. ‏چمن مصنوعی باوجود اینکه از مواد بی جان ساخته شده، ولی از ظرافت و لطافت چمن‌های طبیعی بهره مند است. در ‏استفاده از آن مهربان باشیم و با آن مدارا کنیم.‏

موارد بازسازی چمن مصنوعی ‏

در صورتی که چمن تزئینی با ماسه سیلییکا پر شده باشد، پس از گذشت مدت زمانی مشخص (بسته به ‏شدت و کیفیت کاربری از چمن) ماسه دچار پراکندگی می‌شود. در این حالت با کمک دستگاه‌های شانه زن ‏ماشینی و یا با استفاده از جاروی چمن، می‌توان اصلاح نمود.‏ همان‌طور که قبل‌تر اشاره کردیم ترمیم و تعویض چمن مصنوعی کار ترسناکی نیست!

اگر لبه‌های چمن در نقاط پیرامونی از سطح زمین جدا و بلند شود می‌توان آن را به صورت موضعی با استفاده ‏از چسب مخصوص متصل و مستحکم نمود. درصورت پارگی یا پوسیدگی در قسمت‌هایی از چمن معمولاً این ‏ناحیه را با چمن الیاف کوتاه تر تیکه اندازی کرد. (الیاف کوتاه‌تر به جهت اینکه با چمن کار کرده هم ارتفاع باشد).‏

در صورت کدر شدن الیاف چمن، ابتدا از جارو برقی استفاده کنید سپس با مواد شوینده غیر اسیدی شستشو ‏نمایید. مطمئن باشید الیاف چمن دچار تغییر رنگ نخواهد شد.‏

مراحل بازسازی چمن مصنوعی

تغییر دما و جابه جایی فصل‌ها، یکی از عوامل موثر و مهم بر سلامت چمن مصنوعی است. در واقع نوسانات آب و هوایی، تغییر رطوبت و میزان سردی و گرمی هوا به سرعت می تواند به چمن مصنوعی آسیب برساند. یکی از همکاران ما در فروشگاه چمنزار با توجّه به شغل و علائق شخصی خود در زمینه طراحی فضاهای شهری، چندی پیش سفری به یکی از کشورهای اروپایی داشت تا هم در نمایشگاه بین المللی چمن مصنوعی شرکت کند و هم با یکی از کمپانی های بزرگ این حوزه وارد گفتگو شود و اطّلاعات به روز و دسته اوّل، برای مراحل ترمیم چمن مصنوعی به دست آورد.

از آنجاکه آشنایی با مراحل ترمیم چمن مصنوعی، مسئله حائز اهمّیتی است، بد نیست با نکات مختلف این کار آشنا شوید و این دستورات را در مواقع ضروری به کار ببرید. هرچند که بهترین گزینه در مواقعی که چمن مصنوعی خانه یا محل کارتان دچار آسیب می‌شود، مراجعه به شرکت نصب کننده است. پیش از ورود به بحث، بد نیست این نکته را بدانید که پایان تابستان و زمانی که پاییز در حال سرک کشیدن به خانه‌های ماست، بهترین زمان برای اجرای مراحل تعمیر چمن مصنوعی به شمار می‌رود. با این توضیح، از شما دعوت می‌کنیم گام به گام با مراحل ترمیم چمن مصنوعی همراه شوید.

گام اول، جهت چمن را تعیین کنید

تعیین جهت ردیف بافت چمن مصنوعی اوّلین گام در ترمیم هر بخشی از چمن مصنوعی است. ردیف بافت به ردیف‌های مختلفی از الیاف پرزدار چمن گفته می‌شود که در پوشش پشتی چمن‌های مصنوعی به کار می‌رود. اینکه باید جهت ردیف بافت چمن مصنوعی را تعیین کنیم از این نظر مهم است که قطعه تعویضی دقیقا باید در همان جهت نصب شود. به علاوه الیاف چمن مصنوعی نیز در مسیری یکسان باید قرار گیرد که این مسئله هم به تعیین جهت ردیف بافت چمن بستگی دارد.

گام دوم، جاروبرقی را دم دست بگذارید

پیش از ورود به مرحله اصلی ترمیم، باید مواد پرکننده موجود در چمن مصنوعی را با جارو برقی تمیز کنیم. خارج کردن مواد پرکننده داخل چمن مصنوعی باعث می‌شود که برش اوّلیه به شکل دقیق‌تر، زیباتر و منظم تری صورت بگیرد.

گام سوم، از یک چاقوی تیز کمک بگیرید

برای پیاده سازی روش‌های ترمیم چمن مصنوعی، الیاف به کار رفته در نقطه برش را جدا کنید تا مطمئن شوید که پوشش پشتی تکه چمن مصنوعی آسیب دیده، برداشته می‌شود، و نه الیاف آن. برای این کار باید از یک چاقوی تیز استفاده کنید و پوشش پشتی چمن مصنوعی را از انتها جدا کرده و با چاقو، تکّه آسیب دیده را ببرید.

گام چهارم، استفاده از نوار چسب مخصوص

در این مرحله باید تکّه‌ای از نوار چسب آبی برای ادامه مراحل ترمیم چمن مصنوعی را بریده، لوله کنید و آن را در زیر پوشش پشتی چمن مصنوعی قرار دهید. سپس نوار چسب را باز کرده و در مرکز قسمت آسیب دیده قرار دهید و با میخ های کوچک در جای خود محکم کنید. اگر اندازه قسمت آسیب دیده بزرگ باشد، به مقدار بیشتری از نوار چسب نیاز خواهید داشت. نکته مهم آنکه اگر تعمیر چمن مصنوعی به خوبی انجام شود، می‌توان طول عمر و استحکام چمن را حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد نیز تضمین کرد.

نکته مهم در این مرحله این است که با استفاده از نوار چسب مخصوص این کار، الیاف چمن مصنوعی را از پشت ببندید تا مواد چسبنده با الیاف چمن تماس پیدا نکند. این عمل همچنین باعث می شود تا تکّه‌ای را که قرار است بچسبانیم، راحت تر برش دهیم. توصیه حرفه‌ای ما این است که از چسب مایع مخصوص چمن مصنوعی استفاده کنید. این محصول محل مورد نظر را بدون کثیف کاری می‌چسباند. اگر چسب مخصوص چمن مصنوعی به درستی استفاده شود، شکاف یا تکه ترمیم شده تا مدت‌های طولانی بدون عیب و نقص می‌ماند.

نحوه پخش کردن چسب

برای اینکه چسب مایع به خوبی در بخش های ترمیمی پخش شود و تکه جدید را به تکه قبلی بچسباند، بهتر است از یک حوله کوچک استفاده کنید چراکه چسب مایع با این روش به طور یکنواخت روی نوار چسب مخصوص شکاف و زیر پوشش پشتی چمن مصنوعی پخش می‌شود و چسبندگی بیشتری هم ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: نکات کلیدی در زمان خرید چمن مصنوعی

تعویض نهایی

در این مرحله از مراحل ترمیم چمن مصنوعی، باید از اندازه دقیق قطعه تعویضی پیش از برش اطمینان حاصل کنید. سپس آن را محکم فشار دهید تا مادّه چسبنده بین ردیف بافت ها و روی ردیف بافت ها به خوبی به یکدیگر فشرده شود. بعد می‌توانید چسب‌های آبی رنگ را بکنید و تکّه چمن مصنوعی ترمیم شده را با مواد پرکننده پر کنید تا در نهایت، چمن مصنوعی تان ترمیم شود. در فواصل زمانی معیّن آن تکه از چمن را که ترمیم کرده‌اید، بررسی کنید تا مطمئن شوید که ماده چسبنده به سطح چمن نفوذ نکرده باشد.

زیباسازی، آخرین گام از مراحل بازسازی چمن مصنوعی

پس از این مراحل، نوبت به آرایش و زیباسازی چمن مصنوعی می‌رسد. برای این کار یک قیچی بردارید و اطراف چمن مصنوعی ترمیم شده خود را مرتّب کنید به گونه‌ای که سطح چمن مصنوعی ترمیمی با سایر نقاط هم تراز شود. در مرحله بعد باید ماده پرکننده را روی چمن مصنوعی ریخته و با دست خود روی چمن مصنوعی بکشید تا مواد به طور یکنواخت روی آن پخش شود. پس از اینکه همه این کارها را انجام دادید، دقت کنید که رنگ چمن مصنوعی ترمیم شده با بقیه نقاط سالم، هماهنگ و یکرنگ باشد.

ترمیم و بازسازی چمن مصنوعی کار دشوار و پیچیده‌ای نیست. ابتدا خودتان تلاش کنید با مطالب گفته شده چمن مصنوعی ترمیم کنید اگر نتوانستید با ما تماس بگیرید. مشتریان فروشگاه اینترنتی دیجی پالیزی می‌توانند در صورت بروز مشکل از طریق صفحه تماس با دیجی پالیزی ما را مطلع کنند. همچنین مشتریان جواب سوالات خود را در رابطه با ترمیم یا ‏تعویض چمن مصنوعی یا هرگونه اتفاق احتمالی دریافت کنند.

مشاهده کامل محصولات چمن مصنوعی بهمراه قیمت در سایت دیجی پالیزی

5 (100%) 5 votes
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مدیر سایت

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

    همین حالا سفارش دهید